تن تن بلاگ

کتاب های ژول ورن و چند دست کتاب کودک و نوجوان

تن تن بلاگ

 

باعرض سلام و درودی دوباره...

ژول ورن رو همه دیگه میشناسن ؛ بزرگ و کوچیک همه بالاخره حداقل یه داستانشو خوندن یا یه انیمیشنشو دیدن و اگه با سلایقشون جورد در اومده مسلما لذت هم بردن ازین داستانهای مهیح.

خودمن تو 6سالگی با آثار ژول ورن آشنا شدم و تو 8 سالگی با کتاب هایی که نشر ارغوان ( تعدادی از ماجراهای تن تن رو بعد انقلاب با ترجمه اسمردیس به چاپ رسونده است) چاپ کرده بود تو یه کتابفروشی نزدیک محلمون آشنا شدم. این نوع داستانها کمی به سری کتابهای تن تن شباهت داره و تشکیل شده از ماجراهای جورواجور که شخصیت های داستان برای ما روایت میکنند.

تا الآن من چیزی حدود 60تا کتاب ازین سری رو از نشرهای مختلف و بزبان فارسی جمع آوری کردم.

کتابها مربوط میشوند به دهه های 50 تا 70 و چاپ جدیدی درش موجود نیست!

جمعا تصمیم گرفتم 30 جلد ازین مجموعه رو که چند رمان خارجی تو این داستان هارو هم دربر میگیره بفروش برسونم و بقیه رو هم که شامل کتابهای تکراری هم میشه برای یادگاری هم شده برای خودم نگه دارم.

کتابهای این سری کتابهای تمیزی هستند . جلدشون تمیز و صفحاتی فوق العاده تمیز تر ...

یکسری کتاب هم از نشر کوروش ، نشر ارسطو ، کانون ، دانش اموز و پیام نور موجود هست بعلاوه یک کتاب کمیک از پینوکیو که نشر دادجو به احتمال زیاد در قبل از انقلاب به چاپ رسونده ولی کتاب زیاد در وضعیت مناسبی نیست و صفحاتش قابل خوندن و کامل هستند. کتابی هم که از نشر کوروش هست در واقع یک اطلاعات عمومی مصور هست مربوط به قبل انقلاب و کتاب غنی ای هست اونم اشکالی که داره این هست که کتاب کمی آبخورده س ولی صفحات و جلد و همگی سالم هستند .

خب ، کتابها میشه چیزی حدود 39 جلد در مجموع و مجموعه ای فوق العاده برای یک عاشق کتابو حتی یک عاشق پیشه ژول ورن که ثصد جمع آوری کتابهای این مجموعه رو داره ، چون بعضی داستان های از دو تا سه نشر مختلف هستند و خود این یک حسن خوب هست!

عناوین کتاب ها بعلاوه ناشر و سال چاپ شون عبارتند از :

1- بیست هزار فرسنگ زیر دریا . انتشارات اقبال . 1363
2- در سیارات چه می گذرد؟ . انتشارات فخر رازی . 1362
3- شاهکار ژول ورن : سیاره سرگردان . انتشارت فروغی . 1354
4- شاهکار ژول ورن : تونل زیر دریائی . انتشارات فروغی . 1354
5- جهانگردان جوان و دزدان دریایی . نشر سپنج . 1375
6- سفر به صحرای اسرار آمیز . انتشارات ارغوان . 1362
7- سفر به ماه . انتشارات سپیده . 1370
8- 5 هفته پرواز با بالون . چاپ مشترک سپیده و ارغوان. 1362
9- جزیره یخبندان. انتشارات جواهری . 1373
10- دور دنیا در 80 روز . انتشارات سحوری . 1373
11- 20000 فرسنگ زیر دریا . انتشارات پیمان. نامعلوم به احتمال زیاد 73
12- سفر به ماه . انتشارات سپیده . 1364
13- جنگلهای تاریک آمازون. انتشارات سپیده . 1362
14- جزیره وحشیان . انتشارات ارغوان . 1375
15- فرزندان کاپیتان گرانت . نشر عارف . 1371
16- دلاور . نشر عارف . 1371
17- بیست هزار فرسنگ زیر دریا . انتشارات سپیده. 1364
18- میشل استروگف . انتشارات سپیده . 1373
19- قلعه مرموز . نشر عارف . 1370
20- مسافرت به مرکز زمین . انتشارات علمی فرهنگی . 1369
21- خانه متحرک . نشر عارف . 1362
22. ماجرای یک شهر. نشر عارف . 1362
23- زندگی ژول ورن . انتشارات آگاه . 1371

رمان های دیگر :

1- شاهزاده و گدا . مارک نواین . نشر سپیده . 1373
2- پیرمرد و دریا . ارنست همینگوی . نشر سپیده . 1370
3- الیور تویست . چارلز دیکنز . نشر سپیده . 1371
4- موبی دیک . هرمان ملویل . نشر دادجو. تاریخ چاپ نامعلوم
5- نهنگ سفید . هرمان ملویل. نشر سپیده . 1371
6-آوای وحش . جک لندن . نشر فخر رازی . تاریخ چاپ نامعلوم. (اوایل انقلاب یا قبل انقلاب)

کتاب شاهزاده کوچولو - بزبان لاتین

1-اطلاعات عمومی مصور .سال چاپ : 2535 . انتشارات کوروش

2-پینوکیو. سال چاپ : نامعلوم . انتشارات دادجو

3-شاهزاده و گدا .سال چاپ : 1364 . انتشارات ارسطو
4-پولینا ، چشم و چراغ کوهپایه. سال چاپ : 1360 . انتشارات کانون
5-سه کوتوله در جنگل. سال چاپ : 1378 . نشر دانش اموز

6-قصه های شاهنامه جلد 2و3و4 . سال چاپ : 1373 . نشر دانش اموز .

7-قصه های شب چله.سال چاپ : 1374 . نشر پیام نور

تصمیم گرفتم این مجموعه 39 جلدی رو بهمراه یک جلد کتاب نفیس (بصورت هدیه ) به دوستی تقدیم کنم.

مبلغی که برای این مجموعه در نظرگفتم 270 هزار تومان است و هزینه ارسال آن به انتخاب این دوست هم میتونه بشکل حضوری باشه و هم پست که هزینه پست برعهده این دوست عزیزمون هست.

برای هماهنگی میتونید به بنده ایمیل بزنید یا بهتره شماره تماستون رو از طریق نظرت همین پست برای بنده ارسال کنید که در اسرع وقت باهاتون تماس بگیرم.

از طرفی، جدا از کتاب هدیه ، مجموعه تن تن (شامل تمامی انیمیشن ها به زبان فارسی-فرانسوی و انگلیسی + تمامی کتابها (بدوزبان فارسی و انگلیسی ((که تعدادی ازین کتابها اسکن خودم بوده و در نت منتشر نشده)) + تمامی فیلمها + مستندها ) به این دوستمون تقدیم خواهد شد.

 

تمامی کتابها به یکی از دوستان فروخته شد.

باتشکر..

تصاویری از کتابها رو میتونید در ادامه مطلب مشاهده کنید.


برچسب‌ها: تن تن بلاگ, ژول ورن, انتشارات کوروش, اطلاعات عمومی, پینوکیو
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۲ساعت 14:43  توسط محمد حسین   | 

بازی تن تن سه بعدی

شخصیت تن تن (Tintin) در کشور ما تقریباً شناخته شده است و داستان های او جزو معدود کتاب های کمیکی هستند که مورد توجه قرار گرفتند. بازی های متعددی هم از روی این شخصیت جوان ساخته شدند که کم و بیش قابل توجه بودند، اما به تازگی هالیوود دوباره به سراغ شخصیتی رفته که آقای جورجس رمی (Georges Remi) آن را خلق کرد. تن تن، خبرنگار جوانی است که ماجراهای مختلف همه در انتظار او هستند. تن تن قرار است با کمک پیتر جکسون (Peter Jackson) و استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) راهی پرده نقره ای سینما شود و با کمک همین اشخاص معروف هم، راهی دنیای بازی های کامپیوتری خواهد شد.

ارتباط خوبی که Ubisoft با هالیوود دارد، باعث شده تا با همکاری جکسون و اسپیلبرگ این بازی ساخته شود. بازی ای با ظاهری کارتونی، قسمت هایی به حالت اول-شخص، بخش های مخفی کاری و قسمت های دیگر که نظر هر بازیکنی را به سمت خودش جلب می کند. به نظر، کاری که Ubisoft با این عنوان انجام داده، بیش از الگوبرداری از فیلم بوده، چرا که قسمت های به نمایش درآمده از آن، چیزی فراتر از یک بازی دم دستی بود که از روی فیلم ساخته شده است. خیلی ها با دیدن نمایش های اولیه بازی غافلگیر شدند. این عنوان از طراحی های 3D در محیطی 2D استفاده می کند. طرح های هنری بازی تصاویر 3D هستند که این عنوان را به کارتون های ساخته شده از روی تن تن شبیه کرده اند.

این حالت بیشتر در زمانی هیجان انگیزتر می شود که تن تن را در قسمت های پلتفرمر بازی هدایت می کنید. تن تن شخصیت بزن بهادری دارد، اما این روند کلی بازی را تشکیل نمی دهد. همانند آن چیزی که در کتاب های این شخصیت دیدیم، دشمنان را باید با تفکر از سر راه برداشت. باید حرکت آن ها را زیر نظر بگیرید و از پشت آن ها را غافلگیر کنید. به صورت مخفیانه حرکت کنید و یا از اشیاء مختلف برای از بین بردن آن ها استفاده کنید. یکی از مراحل بازی، قسمتی است که بازیکنان در کشتی Karaboudjan رخ می دهد. تن تن در این کشتی وارد درگیری بزرگی می شود و باید خود را از آنجا نجات دهد. در اینجا می توانید با استفاده از اشیاء مختلفی که در محیط بازی قرار گرفته اند، دشمن را از بین ببرید.

می توانید اشیاء را برداشته و با هدف گیری آن را به سمت دشمن پرتاب کنید. گیم پلی بازی بسیار متنوع طراحی شده، اما نکته مهم اینجاست که همه قسمت های این عنوان نسبت به کتاب های آن وفادار مانده اند. در یکی از Boss Fightهای بازی که آلان (Allan) نام دارد، با یکی دیگر از شخصیت های دنیای تن تن، یعنی کاپیتان هادوک (Captain Haddock) روبرو خواهید شد. در این مبارزه باید آلان را سرگرم کنید و به او حقه بزنید تا او به صورت اشتباه بسته هایی از مواد منفجره را منفجر کند. این کار را در حالی باید انجام دهید که هم باید از دست او فرار کنید و هم به محیط اطراف دقت داشته باشید. در اولین نگاه این بازی، متوجه این موضوع خواهید شد که همه چیز به نسبت خوبی در بازی قرار گرفته اند.

مراحل بازی اکثراً دارای معماهای خاصی هستند. خشونت بازی به صورت کارتونی طراحی شده و به همین دلیل هیجان خاصی به بازی بخشیده است. همچنین توجه به منابع اصلی بازی حرف اول را می زند. طراحی انیمیشن های شخصیت های بازی با توجه به آن چیزی که در کتاب ها به چشم می خورد، در بازی دیده می شوند. همه شخصیت های بازی حتی تامسون (Thomson) و تامپسون (Thompson) نیز با همان لوده گری های مخصوصشان در بازی دیده می شوند. حتی در دعواها و ضربه هایی که شخصیت های بازی به یکدیگر می زنند، این موضوع رعایت شده است. طراحی شخصیت تن تن نیز بسیار خوب به نظر می رسد.

او به همان صورتی طراحی شده که در چهارمین فیلم ساخته شده از روی آن، شاهد خواهیم بود. البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که تن تن همیشه با این شکل و شمایل شناخته شده است و سازندگان نیز از همان طرح کلاسیک برای خلق این شخصیت استفاده کرده اند. سازندگان قول این را داده اند که گیم پلی بازی بیش از 10 ساعت باشد که در محیط های مختلف سپری خواهد شد. در کنار این موضوع در این عنوان قابلیت بازی به صورت Co-Op هم قرار گرفته است. شخصیت دوم در نقش کاپیتان هادوک قرار می گیرد و در کنار تن تن مبارزه خواهد کرد. روند بازی جالب به نظر می رسد. باید در یک محیط 2D حرکت کنید، قسمت های مختلف را بررسی کنید و مبارزه های زیادی را پشت سر بگذارید و از قسمت مشخص شده خارج شوید.

این روند، بیشتر مانند بازی های کلاسیکی می ماند که در زمان هایی نه چندان دور همه آن ها را بازی کرده ایم. هر دو شخصیت اصلی بازی که بازیکنان کنترل آن ها را به دست می گیرند، دارای قدرت های خاص خود هستند. تن تن مشت های فوق العاده قوی ای دارد و هادوک نیز از قدرت بدنی بالایی برخوردار است. این دو قابلیت در طول مراحل بازی بسیار کارساز خواهند بود. شخصیت ها با همکاری یکدیگر می توانند مراحل را به پایان برسانند. با پیشرفت در بازی، مراحل سخت تر و سخت تر خواهند شد. بازی تله هایی را پیش روی بازیکنان می گذارد که خودشان در تله ای دیگر قرار دارند. همچنین معماهایی برای بازی طراحی شده که حل کردن آن ها بسیار جالب و هیجان انگیز است.


برچسب‌ها: تن تن بلاگ, تن تن, بازی تن تن, بازی سه بعدی تن تن, بازی اسرار اسب شاخدار
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم تیر ۱۳۹۱ساعت 18:55  توسط محمد حسین   | 

دانلود بازی های تن تن

با سلامی دوباره خدمت شما. این دفعه براتون لینک دانلود بازی های تن تن را گذاشتم. خیلی گشتم تا لینکشو پیدا کنم. آخر سر هم تو یک سایت بلژیکی پیداشون کردم.

در پایین توضیحاتی در مورد بازی ها داده شده است.

لینک ها هم در آخر توضیح هر بازی گذاشته شده است. لینک فایل بازی ها بسیار کم حجم است و همچنین فایل در سایت "پیکو فایل" قرار دارند.

 
  تن تن روی ماه عنوان نخستین بازی کامپیوتری بر اساس کتاب های تن تن است که توسط کمپانی Infogrames و در سال 1987 برای دستگاه هایی چون آمیگا ، کومودور ، آتاری و ... عرضه شد. هدف از این بازی ساده ، کنترل و عبور دادن موشک فضا پیما از میان اجرام آسمانی و موانع ، و سپس نشاندن آن بر سطح ماه است. در 1988 ، نسخه ای از این بازی برای PC هم عرضه شد. "دانلود"

[تصویر: 1182364862_00.jpg]

     تن تن در تبت ، عنوان دومین بازی عرضه شده توسط کمپانی Infogrames است که بر اساس کتابی به همین نام ساخته شده. این بازی ابتدا در 1994 برای PC و سپس برای سگا ، نینتندو و گیم بوی عرضه شد. "دانلود" [تصویر: tintin.gif]
     زندانیان معبد خورشید (بر اساس کتابی به همین نام) سومین بازی تن تن ارائه شده توسط Infogrames است. فضای بازی بسیار شبیه تن تن در تبت بوده ولی سه سال پس از آن (1997) برای PC عرضه شد. طی سال های بعد نسخه هایی برای سایر کنسول ها نیز به بازار آمد. "دانلود"
[تصویر: tintinpri.gif]

     داستان های پر ماجرای تن تن ، 4 سال پس از ارائه ی بازی زندانیان معبد خورشید ، یعنی در سال 2001 ، ابتدا برای PS1 و سپس برای PC عرضه شد. برتری بازی نسبت به نسخه های قبل تنوع ماجراها و انیمیشن های سه بعدی مرتبط با کتاب ، در میان مرحله ها می باشد. گرافیک سه بعدی بازی ، با توجه به تاریخ عرضه ی آن قابل قبول است ولی باعث فاصله ی فضای آن نسبت به طراحی های کتاب ها گردیده. این بازی نیز توسط کمپانی Infogrames عرضه شده است."دانلود"

 

 

[تصویر: Tin_Tin_Destination_Adventure_custom_front.jpg]


برچسب‌ها: تن تن بلاگ, تن تن, دانلود بازی های تن تن, دانلود بازی روی ماه قدم گذاشتیم, دانلود بازی تن تن در تبت, دانلود بازی ماجراهای تن تن, دانلود بازی معبد خورشید, بازی های تن تن
+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ساعت 17:51  توسط محمد حسین   | 

بازی آنلاین میلو

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 11:37  توسط محمد حسین   | 

بازی تن تن آنلاین" جور کردنی"

در این قسمت یک بازی از تن تن را قرار داده ام . در این بازی باید عکس های مشابه را با هم انتخاب کنید.

لطفا" نظر دهید.

شروع بازی


برچسب‌ها: تن تن بلاگ, تن تن, پازل, بازی تن تن آنلاین
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 11:19  توسط محمد حسین   | 

بازی آنلاین "تن تن و اسرار اسب شاخدار"

 

در این قسمت یک بازی تن تن آنلاین را برای شما قرار داده ام. امیدوارم لذت ببرید.

شروع بازی 


برچسب‌ها: بازی تن تن, تن تن بلاگ, تن تن, ماجراهای تن تن
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 10:36  توسط محمد حسین   | 

بازی آنلاین تن تن

FacileMoyenCompliquéImpossible

                آسان                        متوسط                     سخت                    دشوار

           ۲۵ سوال                         ۲۰ سوال                 ۲۰ سوال                     ۱۰ سوال

در این قسمت من یک بازی آنلاین تن تن را جمع آوری کرده ام. در این بازی باید به پرسش هایی که از شما در مورد کتاب های تن تن  می شود پاسخ دهید.

لطفا" نظر دهید.


برچسب‌ها: تن تن بلاگ, تن تن, بازی تن تن آنلاین, بازی تن تن, دوپون, تورنسل, راستاپاپولوس
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 9:30  توسط محمد حسین   | 

دانلود بازی تن تن

 

دانلود بازی تن تن با فرمت جاوا

از طرف فرزان


نسخه جاوا

  دانلود 128x128   حجم فایل : 110 کیلوبایت
  دانلود 128x160   حجم فایل : 229 کیلوبایت
  دانلود 176x208   حجم فایل : 274 کیلوبایت
  دانلود 240x320   حجم فایل : 984 کیلوبایت ( نسخه معمولی )
  دانلود 240x320   حجم فایل : 320 کیلوبایت ( نسخه کم حجم )
  دانلود 240x320   حجم فایل : 1.72 ( نسخه کامل )
  دانلود 320x240   حجم فایل : 980 کیلوبایت
  دانلود 360x640   حجم فایل : 2.57 مگابایت
   پسورد فایل ها : www.ariamobile.net

 


برچسب‌ها: تن تن بلاگ, تن تن, دانلود بازی تن تن, جاوا
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم خرداد ۱۳۹۱ساعت 10:18  توسط محمد حسین   | 

بازی های تن تن

  تن تن روی ماه عنوان نخستین بازی کامپیوتری بر اساس کتاب های تن تن است که توسط کمپانی Infogrames و در سال 1987 برای دستگاه هایی چون آمیگا ، کومودور ، آتاری و ... عرضه شد. هدف از این بازی ساده ، کنترل و عبور دادن موشک فضا پیما از میان اجرام آسمانی و موانع ، و سپس نشاندن آن بر سطح ماه است. در 1988 ، نسخه ای از این بازی برای PC هم عرضه شد.

[تصویر: 1182364862_00.jpg]

     تن تن در تبت ، عنوان دومین بازی عرضه شده توسط کمپانی Infogrames است که بر اساس کتابی به همین نام ساخته شده. این بازی ابتدا در 1994 برای PC و سپس برای سگا ، نینتندو و گیم بوی عرضه شد. [دانلود] [تصویر: tintin.gif]
     زندانیان معبد خورشید (بر اساس کتابی به همین نام) سومین بازی تن تن ارائه شده توسط Infogrames است. فضای بازی بسیار شبیه تن تن در تبت بوده ولی سه سال پس از آن (1997) برای PC عرضه شد. طی سال های بعد نسخه هایی برای سایر کنسول ها نیز به بازار آمد.
[تصویر: tintinpri.gif]

     داستان های پر ماجرای تن تن ، 4 سال پس از ارائه ی بازی زندانیان معبد خورشید ، یعنی در سال 2001 ، ابتدا برای PS1 و سپس برای PC عرضه شد. برتری بازی نسبت به نسخه های قبل تنوع ماجراها و انیمیشن های سه بعدی مرتبط با کتاب ، در میان مرحله ها می باشد. گرافیک سه بعدی بازی ، با توجه به تاریخ عرضه ی آن قابل قبول است ولی باعث فاصله ی فضای آن نسبت به طراحی های کتاب ها گردیده. این بازی نیز توسط کمپانی Infogrames عرضه شده است.

 

 

[تصویر: Tin_Tin_Destination_Adventure_custom_front.jpg]
                                                                                                            
برچسب‌ها: تن تن بلاگ, تن تن, بازی تن تن, دانلود بازی تن تن, روی ماه قدم گذاشتیم, جواهرات کاستافیوره, معبد خورشید
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم آذر ۱۳۹۰ساعت 17:55  توسط محمد حسین   |